Wyceny w dobrej cenie

Zapoznaj się z cenami operatów szacunkowych, a następnie skontaktuj się z nami.

Cennik

Cena za wykonanie operatu szacunkowego zależy od typu nieruchomości, jej powierzchni, terminu realizacji, celu wyceny a także jej zakresu. Zdarza się, że poza samym kosztem wyceny pojawiają się dodatkowe wydatki związane z uzyskaniem dokumentów w urzędach, informacji o transakcjach nieruchomościami oraz kosztem dojazdu.

Niemniej jednak, cennik kształtuje się następująco:

Lokal mieszkalnyod 500 zł
Dom mieszkalnyod 700 zł
Dom mieszkalny w trakcie budowyod 900 zł
Działka budowlanaod 500 zł
Działki rolne, leśneod 600 zł
Działki komercyjneod 700 zł
Gospodarstwa rolneod 800 zł
Lokale użytkoweod 600 zł
Kamienicecena ustalana indywidualnie
Nieruchomości komercyjne nie wymienione powyżejcena ustalana indywidualnie

Najczęściej zadawane pytania

Operat szacunkowy jest dokumentem sporządzanym przez rzeczoznawcę majątkowego. Określa się w nim wartość nieruchomości, np. mieszkania, domu czy hali magazynowej. Ma on charakter dokumentu urzędowego, zatem osoba podpisująca się pod nim — odpowiada prawnie za treść operatu. Dokument ten zawiera wszystkie elementy, które mają wpływ na wycenę nieruchomości, a także informacje na temat przeznaczenia nieruchomości i użytych metod kalkulacji. Operat szacunku jest ważny przez 12 miesięcy od dnia jego sporządzenia. Po upłynięciu tego okresu można go aktualizować. 

Stawki operatu szacunkowego w lokalizacjach takich jak Łódź, czy Brzeziny są różne i zależą od wielu czynników, w tym:

  • nakładu pracy potrzebnego do sporządzenia operatu,
  • lokalizacji nieruchomości,
  • typu nieruchomości. 

Cena za operat szacunkowy będzie niższa w przypadku wyceny mieszkania lub działki budowlanej. Operat domu, z kolei, kosztuje więcej, podobnie jak operaty szacunkowe kamienic i innych, większych obiektów. Im większa i bardziej wymagającą nieruchomość — tym operat będzie kosztować więcej.  Wycena nieruchomości wymaga dokładnej i szczegółowej analizy stanu prawnego oraz rynku nieruchomości.

Zastanawiasz się, jakie czynniki mają największy wpływ na wycenę nieruchomości? Wśród nich wymienia się na przykład jej lokalizację. W końcu mieszkanie w centrum oferuje większe możliwości i ogromną wygodę, czego nie można powiedzieć o lokalach znacznie oddalonych od centrum. Z drugiej strony, położenie w dzielnicach obrzeżnych umożliwia kontakt z naturą, często budynki położone są w większej odległości od siebie, znajdują się place zabaw. Zwraca się uwagę na bliskość sklepów, parków, przystanków autobusowych, dworców czy aptek. Atrakcyjne otoczenie także wpływa na wycenę, podobnie jak i bezpieczeństwo oraz renoma dzielnicy. 

Na wycenę mieszkania, czy to Łódź, Brzeziny czy inna lokalizacja, wpływ mają także jego cechy użytkowe. Jest to powierzchnia, rozkład pomieszczeń, liczba pokoi czy też dodatkowa powierzchnia, na przykład balkon, loggia lub taras albo przynależne miejsce postojowe. Standard wykończenia wnętrza jak i stan techniczny — to kolejne kwestie. Stosunkowo nowe budynki, przy których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne i energooszczędne są oczywiście bardziej atrakcyjne i pożądane. Jeśli z kolei mieszkanie czy dom wymaga odświeżenia czy po prostu remontu generalnego — wartość jest niższa. 

Czynników, które wpływają na wycenę nieruchomości jest sporo. Nie sposób jest pominąć żadnej z wymienionych wyżej kwestii. 

Opinie

Poszukiwałem do swojej sprawy profesjonalnego rzeczoznawcy majątkowego z dużym doświadczeniem w wycenie nieruchomości. Dzięki opiniom trafiłem na stronę Pani Agnieszki i nie zawiodłem się. Pani Agnieszka udzieliła mi odpowiedzi na każde moje pytanie, sporządziła operat szacunkowy w szybkim terminie. Jeśli będę kiedyś jeszcze potrzebował wyceny, operatu, informacji o wartości nieruchomości na pewno wrócę do tej kancelarii rzeczoznawcy majątkowego.
Daniel Mielinecki
Polecam wszystkim tego rzeczoznawcę majątkowego. Pełen profesjonalizm i miła obsługa. Zleciłem Pani Agnieszce wykonanie operatu szacunkowego by zorientować się czy cena kupowanego przeze mnie mieszkania jest ceną rynkową i nie przepłacam. Następnie poprosiłem o wycenę do banku. Wszystko wykonane na czas i z pełną precyzją.
Adrian Skrzycki
Pani Agnieszka zrobiła dla mnie operat pod kredyt na moje nowe mieszkanie w Łodzi. Wszystko odbyło się wyjątkowo szybko i w miłej atmosferze. Polecam serdecznie.
Katarzyna Marciniak-Kowalska
Bardzo dobre biuro rzeczoznawcy majątkowego z okolic Łodzi. Poprosiłem ich już o trzecią wycenę nieruchomości. I jak zwykle dostałem wszystko na czas i profesjonalnie przygotowane. No i co najważniejsze bez problemu dostałam kredyt na podstawie sporządzonego operatu szacunkowego.
Tomasz Chmielewski
Profesjonalne a zarazem sympatyczne podejście do klienta. Operat wykonany szybko i rzetelnie. Na pewno skorzystam jeszcze z usług tej firmy na terenie Łodzi. Polecam.
Michał Kowalski
Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Jestem zadowolona zarówno z wyceny nieruchomości jaką mi zrobili jak i z czasu realizacji. Rzeczoznawca majątkowy godny polecenia.
Dagmara Socha

Kontakt

Dane kontaktowe

NIP: 7292373880
REGON: 101023537

Obszar działania, to głównie Łódź i Brzeziny, ale także powiaty zgierski, brzeziński, łódzki-wschodni, pabianicki, rawski i skierniewicki.

Napisz do nas